GREEN FESTIVAL
GREEN FESTIVAL 2020

Zielone kino na plaży. Już dziś wieczorem pokaz dwóch filmów dokumentalnych

FOT. GREEN FESTIVAL 2020
25.06.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
25.06.2021

Dyskusja z ekspertami i pokaz filmowy. Już dziś na plaży w gdańskim Brzeźnie będzie można zobaczyć dwa wyjątkowe filmy dokumentalne, poświęcone zmianom klimatycznym. Rozpoczyna się, bowiem kolejna edycja ogólnopolskiego Green Festival on Tour.

Debata rozpocznie się o godzinie 19.30 na Stadionie Letnim na plaży w Gdańsku Brzeźnie.

Eko-kino na plaży

O zmianach klimatu trzeba mówić. Głos w dyskusji o ekologii i przyszłości naszej planety zabierają także filmowcy. Podczas pierwszej odsłony tegorocznego Green Festival widzowie będą mogli zobaczyć dwa niezwykłe filmy dokumentalne. Pierwszy to wyreżyserowany przez Rakel Gardarsdottir „UseLess”. Każdy, kto obejrzy ten dokument, będzie pod wrażeniem zagrożenia, jakim jest dla świata marnotrawstwo. Jednak film utrzymany jest w pozytywnym tonie, ponieważ skupia się na rozwiązaniach. Drugim filmem będzie Głos grinwalda”, w reżyserii Niels Christian Askholm.

Green Festival on Tour

Green Festival On Tour to wakacyjne, plenerowe pokazy filmów laureatów poprzednich odsłon festiwalu. Seanse będzie można obejrzeć w 6 miastach Polski. Cykl rozpoczyna się już dziś, 25 czerwca 2021 r. w Gdańsku na plaży w Brzeźnie. Pokazom towarzyszyć będą atrakcje w formie quizów, rozmów z twórcami oraz panele dyskusyjne z ekspertami organizowane przez UN Global Compact Network Poland.

Zapraszamy na stronę internetową festiwalu: https://www.greenfestival.pl/green-festival-on-tour/

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji możemy udzielić Ci pod numerem telefonu 58 32 68 682 lub adresem e-mail a.galic@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego
ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk